Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/it-system/ftp/andrzejzygmunt/includes/menu.inc).

4) „Koszykówka może być z nich dumna!” czyli zrobili karierę w innych dziedzinach.

Wykaz wychowanków, którzy osiągnęli wysoką pozycję w swojej działalności zawodowej bądź społecznej:

1. Jan Olbrycht ur. 1952  Marszałek Sejmu Śląskiego, eurodeputowany, burmistrz Cieszyna.

2. Witold Grim ur. 1950 Prezydent Zawiercia, wybitny działacz sportowy – żeńska piłka nożna.

3. Piotr Majza ur. 1950 człowiek – instytucja współtwórca założenia MKKS R-k, Prezes MKKS a obecnie Dyrektor Klubu.

4. Grażyna Kuboń – Szulik  ur. 1960 Prezes ZMSZS, wiceprezes Zarządu Śl. Zw. Koszykówki, nauczycielka wf. w II LO R-k.

5. Czesław Lajdamik  ur. 1960  Prezes Zarządu „Budeximu” Członek Rady Nadzorczej Klubu Żużlowego.

6. Zbigniew Chwastek  ur. 1950 Dyrektor KS „ROW” współtwórca, razem z Czesławem Grzonką sukcesów koszykarek ROW-u w latach 80-tych, aktywny komentator życia sportowego w R-ku.

7. Gabriela Kowolik – Wistuba  ur. 1963  główna „sprawczyni” odbudowy żeńskiej  drużyny w latach 2006 – 2012 razem z M.Orczykiem, nauczycielka wf w Gimnazjum nr 2 w R-ku.

8. Edward Waloszek  ur. 1950  lekarz, Dyrektor „Sanepidu” w Rybniku.

9. Grażyna Mastalerz – Potera  lekarz –alergolog, Prezes Przychodni „Centrum Medyczne” przy ul. Więźniów Politycznych.

10. Maciej Marek  lekarz- ortopeda znakomity chirurg kliniki w Żorach.

11. Barbara Wajerowska – Oniszczuk ur. 1963 prawnik – sędzia Sądu Rejonowego w R-ku.

12. Adam Zastawa  ur.1961  znany rehabilitant, właściciel Kliniki przy ul. Piasta w R-ku.

13. Marcin Gawełek  ur. 1971   współwłaściciel salonu samochodowego „Mad-Mobil”                     w R-ku.

14. Dariusz Luks ur. 1970  wybitny trener siatkówki, mistrz Polski w siatkówce plażowej, obecnie trener „Volley” R-k.

15. Jan Gandor  ur. 1954  sędzia PZKosz, wybitny działacz śląskiej i polskiej koszykówki.

16. Janusz Kaczmarczyk  ur. 1960 sędzia PZKosz, aktywny działacz Śląskiego Związku Koszykówki.

17. Tosia Stawiarz ur. 1967  była koszykarka KS „ROW” i „Stali” R-rz, doskonała nauczycielka wf i zastępczyni dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku.

18. Katarzyna Reclik – Androsz ur. 1964  nauczycielka wf w Gimnazjum nr 2, twórca potęgi „rybnickich biegów na orientację”.

19. Bożena Rozwora – Jurgaś  ur. 1965  ceniona nauczycielka wf w SP Radlin.

20. Grzegorz Pogorzelczyk   trener bramkarzy w piłce nożnej, wychowawca wielu doskonałych piłkarzy w Niemczech.

21. Michał Jarmundowicz – prawnik, właściciel kancelarii adwokackiej.

22. Janusz Szymura  ur. 1978   biznesmen, członek Zarządu MKKS R-k.

23. Krzysztof Fojcik  ur. 1958  nauczyciel akademicki, długoletni działacz i Prezes MKKS        R-k.

24. Marek Sąsiadek  snowbordzista, olimpijczyk zaczynał u Zygmunta od koszykówki.

25. Damian Janik  ur. 1982  biznesmen, właściciel firmy Butimex.

26. Andrzej Czelnik  ur. 1946  ceniony radca prawny w Kłodzku.

27. Marian Madej  ur. 1946  wykładowca akademicki na Politechnice w Gliwicach i Rybniku.

 

Na pewno lista ta jest niekompletna bowiem wielu moich wychowanków jest zagranicą i nie mam informacji jak się ich losy potoczyły. Sądzę, że będę miał możliwość do tej listy dopisać jeszcze wiele nazwisk.

W dalszych rozdziałach „wspomnień” postaram się bardziej przybliżyć postacie moich wychowanków w szczególności wybitnych zawodników i trenerów oraz działaczy.

Poniżej przedstawiam moje subiektywne bliższe charakterystyki wychowanków, którzy osiągnęli poziom reprezentacji Polski w kat. „seniorów”.